zadnja promjena:
12.02.2004.

Webmaster:
Nino Ciglenečki

Nikola Božić

All rigths reserved

LINKOVI

www.motocrossgrandprix.com

www.uem-online.com

www.usmotocross.com

www.mx2k.com

www.motocross.it

www.jkracing.com

www.zeko-racing.com

www.everts-school.com

www.amaproracing.com

www.mxlarge.com

www.sxgp.com

www.motocrossactionmag.com

www.motocross.com

www.racerxhill.com

www.realmx.com

www.uksuperx.com


HRVATSKA

www.markotumbri.tk

www.hms-moto.hr

www.motocross.hr

www.motocross-jaska.com

www.enduro-istra.com

 

KALENDAR MOTOKROS PRIREDBI U HRVATSKOJ 2007. GODINE

MOTOKROS

25/03 - OPH - Vilare, Požega (MK Požega - Promet)
09/04 - OPH - Pepačev breg, Savski Marof (AMK Savski Marof)
29/04 - OPH - Pakrac (MK Pakrac - Lipik)
06/05 - SVJETSKO PRVENSTVO - PRIKOLIČARI - Vučak, Zabok (MCK Zabok)
13/05 - OPH - Vukojevci (MK Feričanci)
03/06 - OPH - Draga, Rakov Potok (MCK TRP - Marović)
07/06 - OPH - Karasov brijeg, Kozarevac (AMK Karas)
25/06 - OPH - Podgarić (MK Vila Garić)
08/07 - SVJETSKO MX3 PRVENSTVO & EMX2 - Mladina, Jastrebarsko (MCK INA -             Jaska)
16/09 - OPH - Vučak, Zabok (MCK Zabok)
14/10 - Kup Hrvatske - Karasov brijeg, Kozarevac (AMK Karas)

SUPERKROS

23/06 - OPH - Sveta Helena, Samobor (MK Samobor)
01/07 - OPH - Ribnik (MK MX Ribnik)
15/07 - OPH - Laz, Ključ Brdovečki (MCK 97)
21/07 - OPH - Mladina, Jastrebarsko (MCK INA - Jaska)
09/09 - Kup Hrvatske - Brodski Stupnik (MCK 97)
07/10 - OPH - Draga, Rakov Potok (MCK TRP - Marović)

KALENDAR NATJECANJA U 2007. GODINI

MX1 & MX2 SVJETSKO PRVENSTVO

01 / 04 - Grand Prix of Benelux        VALKENSWAARD             Nizozemska
15 / 04 - Grand Prix of Spain             BELLPUIG                           Španjolska  
22 / 04 - Grand Prix of Portugal        AGUEDA                              Portugal
06 / 05 - Grand Prix of Italy                MANTOVA                            Italija
13 / 05 - Grand Prix of Germany       TEUTSCHENTHAL           Njemačka
27 / 05 - Grand Prix of Japan             SUGO                                   Japan
10 / 06 - Grand Prix of France            St. JEAN d' ANGELY        Francuska
17 / 06 - Grand Prix of Great Britain (staza naknadno)              Velika Britanija
01 / 07 - Grand Prix of Sweden          UDDEVALLA                      Švedska
15 / 07 - Grand Prix of South Africa  DURBAN                             Južna Afrika
29 / 07 - Grand Prix of Czech Rep.   LOKET                                  Češka
05 / 08 - Grand Prix of Belgium          NAMUR                                Belgija
19 / 08 - Grand Prix North. Ireland    (staza naknadno)               Sjeverna Irska
02 / 09 - Grand Prix of Netherlands  LIEROP                                 Nizozemska
09 / 09 - Grand Prix of Bulgaria         SEVLIEVO                            Bugarska

23 / 09 - Motocross of Nations          BUDDS CREEK                   S A D

MX3 SVJETSKO PRVENSTVO, ZAJEDNO S PRVENSTVOM EUROPE

01 / 04 - Grand Prix of France            CASTELNAU DE LEVIS    Francuska
15 / 04 - Grand Prix of Italy                  CINGOLI                               Italija
22 / 04 - Grand Prix of Spain              TALAVERA DE LA REINA Španjolska
20 / 05 - Grand Prix of Sweden          TOMELILLA                          Švedska
27 / 05 - Grand Prix of France             BROU                                    Francuska
10 / 06 - Grand Prix of Spain               ALHAMA DE MURCIA       Španjolska
17 / 06 - Grand Prix of Germany         REUTLINGEN                     Njemačka
01 / 07 - Grand Prix of Netherlands   MARKELO                           Nizozemska
08 / 07 - GRAND PRIX  OF CROATIA MLADINA                             HRVATSKA
22 / 07 - Grand Prix of Slovakia          SVIREPEC                           Slovačka
29 / 07 - Grand Prix of Bulgaria          SAMOKOV                            Bugarska
12 / 08 - Grand Prix of Slovenia          OREHOVA VAS                  Slovenija
26 / 08 - Grand Prix of Denmark         BRUSGAARD                      Danska
02 / 09 - Grand Prix of Switzerland    ROGGENBURG                  Švicarska
09 / 09 - Grand Prix of Italy                   FAENZA                                Italija

?           Motocross of European Nations

KALENDAR 2007 UNITED TELECOM BELGIAN OPEN TROPHY

25/03  - MONS
08/04 -  NEEROETEREN
29/04 -  MOERBEKE
20/05 -  KESTER
08/07 -  NISMES
15/08 -  MOL
26/08 -  ORP LE GRAND
16/09 -  PIERREUX

2007 MAXXIS BRITISH OPEN

11/03 - Canada Heigths, Kent
25/03 - Landrake, Cornwall
08/04 - Lyng, Norwalk
03/06 - Langrish, Hampshire
23/06 - Desert Martin, North Ireland
08/97 - Whitby, N. Yorks
12/08 - Cumbria
15/09 - Pontrilas, Herefordshire

FIM - SIDECAR SVJETSKO PRVENSTVO - MOTOKROS PRIKOLIČARI

09/04 - Oldebroek (Nizozemska)
29/04 - Plomion (Francuska)
06/05 - ZABOK (Hrvatska)
13/05 - Bouge (Francuska)
17/06 - Jauer (Njemačka)
22/07 - Neeroeteren (Belgija)
12/08 - Kegums (Latvija)
16/09 - Rudersberg (Njemačka)

NOKIA - AUSTRALIAN MOTOCROSS NATIONAL SCAHMPIONSHIP

15/04 - Broadfrod, Vic.
22/04 - Penguin, Tas.
06/05 - Conondale, Qld.
10/06 - tba, Sa.
24/06 - Toowoomba, Qld
01/07 - Mackay, Qld
22/07 - Wonthaggi, Vic.
05/08 - tba, NSW
12/08 - Coolum, Qld

KALENDAR 2007 FIM SUPERMOTO SVJETSKOG PRVENSTVA I UEM - SUPERMOTO PRVENSTVA EUROPE

28/29. travanj - CASTELETTO DI BRANDUZZO (Italija)
19/20. svibanj - PLEVEN (Bugarska)
26/27. svibanj - staza će biti određena naknadno (Italija)
2/3. lipanj - VILLARS s/ECOT (Francuska)
23/24. lipanj - MELK (Austrija)
7/8 srpanj - St. WENDEL (Njemačka)
21/22. srpanj - BISHOPSCOURT (Sjeverna Irska)
15/16. rujan - BUSCA (Italija)
6/7. listopad - MONTE CARLO (Monaco)
20/21. listopad - ATENA (Grčka)

Svjetski supermoto Kup nacija:
29/30. rujan - FRANCIACORTA (Italija)

KALENDAR SUPERMOTO OTVORENOG PRVENSTVA HRVATSKE I PRVENSTVA HRVATSKE ZA SKUTERE

13. svibanj - NOVI MAROF (organizator Šibenik)
10. lipanj - NOVA RAČA (organizator Nova Rača) - samo supermoto
17. lipanj - POREČ (organizator Šibenik)
1. srpanj - ZAGREB (organizator 1. HMK Zagreb)
15. srpanj - GROBNIK (organizator Kvarner)
22. srpanj - GROBNIK
26. kolovoz - SPLIT (organizator Šibenik)
2. rujan - POŽEGA (organizator Požega)
23. rujan - NOVI MAROF (organizator MK Box)
30. rujan - ROVINJ (organizator Rovinj) - samo skuteri

2007 ADAC MX MASTERS - MOTOCROSS GERMAN OPEN

09 / 04 - Fuerstlich Derhna (Brandenburg) - Njemačka:
             ADAC MX Masters, Youngster Cup, Junior Cup
20 / 04 - Reutlingen (Baden Wuerttenberg) - Njemačka:
             ADAC MX Masters, Junior Cup
(naknadno) - Ried im Innkreis (Mehrnbach in Oberoestrerreich) - Austrija:
             ADAC MX Masters, Youngster Cup, Junior Cup
24 / 06 - Aichwald (Baden Wuerttenberg) - Njemačka:
             ADAC MX Masters, Youngster Cup, Junior Cup
22 / 07 - Tensfeld (Schleswig - Holstein) - Njemačka:
             ADAC MX Masters, Youngster Cup
26 / 08 - Holzgerlingen (Baden Wuerttenberg) - Njemačka:
             ADAC MX Masters, Youngster Cup
07 / 10 - Hoechstaedt im Fichtelgebirge (Bayern) - Njemačka:
             ADAC MX Masters, Junior Cup
14 / 10 - Teutschenthal (Sachsen - Anhalt) - Njemačka:
             ADAC MX Masters, Youngster Cup, Junior Cup

2007 AMP' d MOBILE AMA SUPERKROS PRVENSTVO & FIM - SVJETSKO PRVENSTVO U SAD

06 / 01 - ANAHEIM - Angel Stadium - California (SX, L - West)
13 / 01 - PHOENIX - Bank One Park - Arizona (SX, L - West)
20 / 01 - ANAHEIM - Angel Stadium - California (SX, L - West)
27 / 01 - SAN FRANCISCO - SBC Park - California (SX, L - West)
03 / 02 - ANAHEIM - Angel Staidum - California (SX, L - West)
10 / 02 - HOUSTON - Reliant Stadium - Texas (SX, L - West)
17 / 02 - SAN DIEGO- Qaulacomm Stadium - California (SX, L - West)
24 / 02 - ATLANTA - Georgia Dome - Georgia (SX, L - East)
03 / 03 - ST. LOUIS - Edward Jones Dome - Missouri (SX, L - East)
09 / 03 - DAYTONA BEACH - Daytona Int. Speedway - Florida (SX, L - East)
17 / 03 - ORLANDO - Citrus Bowl - Florida (SX, L - East - ne boduje se za SP)
24 / 03 - INDIANAPOLIS - RCA Dome - Indiana (SX, L - East)
31 / 03 - DALLAS - Texas Stadium - Texas (SX, L - East)
21 / 04 - DETROIT - Ford Field, Michigan (SC, L - East)
28 / 04 - SEATTLE - Qwest Field - Washington (SX, L - West)
05 / 05 - LAS VEGAS - Sam Boyd Stadium - Nevada (SX, Lites Shootout)
14 / 10 - LAS VEGAS - Grand Garden Arena - Nevada (US OPEN)

SPIDVEJ PRIREDBE U HRVATSKOJ U 2007. GODINI

15 / 04 - PRELOG: Prvenstvo A-SLO-HR
12 / 05 - DONJI KRALJEVEC: SP - Juniori (1/4 finale)
22 / 06 - DONJI KRALJEVEC: Prvenstvo A-SLO-HR
01 / 07 - PRELOG: Nagrada grada Preloga
21 / 07 - DONJI KRALJEVEC: EP - Klubovi(1/2 finale)
18 / 08 - DONJI KRALJEVEC: EP - Seniori (1/2 finale)
02 / 09 - PRELOG: PH Juniori i A-SLO-HR
23 / 09 - DONJI KRALJEVEC: PH Juniori i A-SLO-HR

CESTOVNO MOTOCIKLISTIČKO PRVENSTVO EUROPE

20 / 05 - Vallelunga (Italija)
17 / 06 - Grobnik, Rijeka (Hrvatska)
08 / 07 - Most (Češka)
29 / 07 - Karlskoga (Švedska)
12 / 08 - Oshersleben (Njemačka)
21 / 10 - Cartagena (Španjolska)

EUROPSKO PRVENSTVO U MOTOCIKLIZMU ZA ŽENE

20 / 05 - Vallelunga (Italija)
15 / 07 - Assen (Nizozemska)
12 / 08 - Oscersleben (Njemačka)

EMX - 65 - MOTOKROS PRVENSTVO EUROPE

29 / 04 - Zarnesti (Rumunjska)
06 / 05 - Sevlievo (Bugarska)
10 / 06 - Herning (Danska)
08 / 07 - Valkenswaard (Nizozemska)
26 / 08 - San Severino (Italija)

EMX - 85 - MOTOKROS PRVENSTVO EUROPE

29 / 04 - Zarnesti (Rumunjska)
06 / 05 - Sevlievo (Bugarska)
10 / 06 -Herning (Danska)
01 / 07 - Markelo (Nizozemska)
08 / 07 - Valkenswaard (Nizozemska)
29 / 07 - Samokov (Bugarska)
26 / 08 - San Severino (Italija)
09 / 09 - Faenza (Italija)

EMX-2 - MOTOKROS PRVENSTVO EUROPE ZA JUNIORE

15 / 04 - Ciolpani (Rumunjska)
22 / 04 - Brežice (Slovenija)
29 / 04 - Gdanjsk (Poljska)
06 / 05 - Červnitsij (Ukrajina)
27 / 05 - Olsztyn (Poljska)
10 / 06 - Slovenske Konjice (Slovenija)
17 / 06 - Siauliai (Litva)
08 / 07 - Valkenswaard (Nizozemska)
05 / 08 - Ryazan (Rusija)
26 / 08 - San Severino (Italija)
09 / 09 - Schwedt (Njemačka)

EMX-2 - MOTOKROS PRVENSTVO EUROPE

01 / 04 - Castelnau de Levis (Francuska)
15 / 04 - Cingoli (Italija)
22 / 04 - Talavera de la Reina (Španjolska)
20 / 05 - Tomelilla (Švedska)
27 / 05 - Brou (Francuska)
10 / 06 - Alhama de Murcia (Španjolska)
17 / 06 - staza naknadno (Njemačka)
01 / 07 - Markelo (Nizozemska)
08 / 07 - MLADINA (HRVATSKA)
22 / 07 - Svirepec (Slovačka)
26 / 08 - Randers (Danska)
02 / 09 - Roggenburg (Švicarska)

EMX - OPEN - MOTOKROS PRVENSTVO EUROPE

15 / 04 - Ciolpani (Rumunjska)
22 / 04 - Brežice (Slovenija)
29 / 04 - Gdanjsk (Poljska)
13 / 05 - Dnjepropetrovsk (Ukrajina)
20 / 05 - Kiev (Ukrajina)
27 / 05 - Olsztyn (Poljska)
10 / 06 - Slovenske Konjice (Slovenija)
17 / 06 - Siauliai (Litva)
05 / 08 - Ryazan (Rusija)
12 / 08 - Penza (Rusija)
26 / 08 - Nyaregyhaza (Mađarska)
09 / 09 - Schwedz (Njemačka)

MOTOCROSS OF EUROPEAN NATIONS

30 / 09 - GAILDORF (NJEMAČKA)

EMX - QUAD UEM KUP (ČETVEROCIKLI)

03 / 06 - Bielstein (Njemačka)
12 / 08 - Kegums (Latvija)
26 / 08 - Nyregyhaza (Mađarska)
16 / 09 - Rudersberg (Njemačka)
07 / 10 - Castelnau de Levis (Francuska)

ENDURO PRVENSTVO EUROPE

01 / 04 - Liveto Citra (Italija)
01 / 07 - Cered (Mađarska)
19 / 08 - Heinola (Finska)
23 / 09 - Kielce (Poljska)

SPIDVEJ PRVENSTVO EUROPE (POJEDINAČNO)

01 / 05 - QR 1 - Stralsund (Njemačka)
20 / 05 - QR 1 - Lvov (Ukrajina)
31 / 05 - QR 3 - Togliatti (Rusija)
17 / 06 - SF 1 - Blijham (Nizozemska)
05 / 08 - SF 2 - Esbjerg (Danska)
18 / 08 - SF 3 - GORIČAN (HRVATSKA)
20 - 09 - FINALE - Wiener Neustadt (Austrija)

SPIDVEJ PRVENSTVO EUROPE - JUNIORI (POJEDINAČNO)

28 / 04 - QR - Braila (Rumunjska)
28 / 05 - SF 1 - Miskolc (Mađarska)
02 / 06 - SF 2 - Seinajoki (Finska)
14 / 07 - SF 3 - Daugavpils (Latvija)
19 / 08 -  FINALE - Czestochowa (Poljska)

KLUPSKI UEM - KUP EUROPE U SPIDVEJU

21 / 07 - SF 1 - GORIČAN (HRVATSKA)
21 / 07 - SF 2 - Rivno (Ukrajina)
13 / 10 - FINALE - Miskolc (Mađarska)

SPIDVEJ PRVENSTVO EUROPE (PAROVI)

05 / 05 - SF 1 - Natschbach (Austrija)
14 / 07 - SF 2 - Debrecen (Mađarska)
01 / 09 - FINALE - Terenzano (Italija)

PRVENSTVO SLOVENIJE U MOTOKROSU

25 / 03 - Prilipe, Brežice
01 / 05 - Stranska vas, Semič
13 / 05 - Lemberg
03 / 06 - Slovenj Gradec
24 / 06 - Gradin pri Kopru
19 / 08 - Dolina pod Kalom, Šentvid
16 / 09 - Radizel, Orehova vas
07 / 10 - Slovenske Konjice

AKRAPOVIČ KUP - SLOVENIJA

18 / 03 - Gradin pri Kopru
01 / 04 - Vrtojba
15 / 04 - Slovenske Konjice
27 / 05 - Radizel, Orehovavas
17 / 06 - Mačkovci
26 / 08 - Slovenske Konjice
02 / 09 - Stranska vas, Semič
09 / 09 - Slovenj Gradec
23 / 09 - Prilipe, Brežice
30 / 09 - Dolina pod Kalom, Šentvid
14 / 10 - Lemberg

MOTOCROSS INTERNAZIONALI D'ITALIA

18-19 / 02 - MONTEVARCHI
03-04 / 03 - CASTIGLIONE DEL LAGO
10-11 / 03 - PONTE A EGOLA
17-18 / 03 - CARDANO AL CAMPO
06-07 / 10 - SAN SEVERINO MARCHE
13-14 / 10 - GAZZANE DI PRESEGLIE

MOTOCROSS ITALIANO FUORISTRADA

24-25 / 02 - CITTA DI CASTELLO
12-13 / 05 - CARDANO AL CAMPO
02-03 / 06 - CINGOLI
23-24 / 06 - PIETRAMURATA
15-16 / 09 - MANTOVA
22-23 / 09 - ASTI

SUPERCROSS PRVENSTVO ITALIJE

02 / 06 - LATINA
23 / 06 - CARPI (+ Tr. Carpi Night Show)
07 / 07 - OLGIATE COMASCO
21 / 07 - FINALE EMILIA
11 / 08 - FRATTE DI SASSOFELTRI
16 / 09 - FRANCIACORTA

VELIKE SLUŽBENE MEĐUNARODNE MOTOCROSS PRIREDBE U ITALIJI

14-15 / 04 - CINGOLI (MX3 SP + EMX2)
05-06 / 05 - MANTOVA (MX1 & MX2 SP)
25/26 / 08 - SAN SEVERINO MARCHE (EP 65/80/125 Juniori)
08/09 / 09 - FAENZA (MX3 SP + EP 80)
09 / 11 - MILANO (EP SUPERCROSS)
24 / 11 - GENOVA (EP SUPERCROSS)

VELIKI MOTOCROSS MITINZI U ITALIJI

10-11 / 02 - MANTOVA STARCROSS INTERNAZIONALE
25 / 03 - FERMIGNANO (1. Trofeo Citta di Fermignano)
13 / 05 - PALERMO (Supercross Nazionale)
21 / 06 - VIAREGGIO (Motocross Trofeo Viareggio)
20-21 / 10 - SOVERATO (5. Trofeo Citta di Soverato)
15 / 12 - PESARO (Supercross Internazionale + Tr. Pit Bike Off-Road)

KALENDAR OTVORENOG PRVENSTVA SRBIJE U MOTOKROSU ZA 2007. GODINU

08/04 - HORGOŠ (POZIVNA)
15/04 - ZRENJANIN (OPS)
10/06 - NIŠ (OPS)
24/06 - ČAČAK (OPS)
01/07 - VRNJAČKA BANJA (OPS)
12/08 - PUNOŠEVIĆI, kod Kruševca (OPS)
02/09 - PIROT (OPS)
15/09 - ZRENJANIN (OPS + BALKANSKI KUP)
07/10 - KRALJEVO (OPS)